"SNAJPERZY", podobnie jak wcześniejszy album poświęcony Jednostce Wojskowej GROM, to zbiór kilkunastu obszernych i bardzo szczegółowych artykułów, bogato ilustrowanych zdjęciami, stanowiących arsenał wiedzy o snajperach, o sile obalającej mity i legendy, które zrodziły się wokół snajperów czy strzelców wyborowych w ciągu dziesięcioleci kolejnych konfliktów, setek godzin produkcji filmowych, a ostatnio gier komputerowych, czy wreszcie w ludzkiej wyobraźni.
Czytając kolejne rozdziały "SNAJPERÓW", czytelnik pozna kulisy pracy "chirurgów pola bitwy", zawartość ich "skrzynek z narzędziami" oraz historię tego wyjątkowego wojennego rzemiosła – bez ubarwiania hollywoodzką czy literacką fikcją, patetycznych opisów dokonań.
"SNAJPERZY" to system zero-jedynkowy. One shot - one kill.
Autorzy "SNAJPERÓW" wyjaśniają znaczenie terminów, jak i różnice między strzelcem wyborowym (w tym także policyjnym) a snajperem czy spotterem, podając konkretne przykłady rodzajów powierzanych działań. W tym obszarze, na dalszych stronach, omawiane w kontekście snajperów są zagadnienia takie jak "force protection" czy strzał ratunkowy (wraz z odniesieniami do kwestii prawnych i wydarzeń, kiedy ów strzał zastosowano).
"SNAJPERÓW" można zamówić bezpośrednio, kontaktując się z Anną Sergel (e-mail: asergel@medium.media.pl).
Najnowsze wydanie specjalne przybliża historię szkolenia, pierwszych oficjalnych i nieoficjalnych form edukacji i kształtowania snajperów, kursów na tyłach i frontowych szkół, włączają w to także tło historyczne tejże specjalizacji na naszym "rodzimym poligonie".
W trakcie lektury "SNAJPERÓW", czytelnicy "wejdą" do snajperskiego arsenału, poznając 25 różnych rodzajów broni wyborowej stosowanej obecnie przez polskie wojsko i policję. Nie zabrało tam również opisów nietypowych modeli czy parawyborowych kbk. W szczegółach zaś będzie można zapoznać się z HK417 oraz CheyTac Intervention.
Osobne artykuły poświęcono snajperskim "gadżetom", czyli wszystkiemu, co prócz karabinu i talentu, pozwala snajperowi oddać celny strzał i prowadzić inne działania zgodnie z przeznaczeniem. Wśród omawianych elementów wyposażenia znalazły się m.in. celowniki optyczne Steiner Optik czy plecak Wisport.
"SNAJPERZY" nie byliby kompletni bez materiałów traktujących o historii strojów ghillie oraz maskchałatów, a także omówienia poszczególnych etapów tworzenia indywidualnego stroju maskującego. I te tematy zostały omówione na łamach pierwszego w 2016 wydania specjalnego SPECIAL OPS.
Życzymy udanej lektury!